Westminster College Volunteers Fiscal Year 2018-2019

Sheila M. (Cord) Adams '92
The Rev. Lora A. Adams-King '00
Jan Agnew
Andria R. Alessio '13
Kaitlin E. Alexi '16
Patrick Allen
William M. Altenhof '10
Bryan H. Althaus '00
Corey E. Altman '10
Mark E. Andino '15
Andrew M. Anthony '11
H. J. (Hatch) Anthony '86
Frank A. Antuono '89
Sheila M. Applegate-Haynes '98
Sara B. (Surgenor) Arblaster '02
John E. Arcuri '17
Ashley L. (Bishop) Arick '12
Bradford S. Arick '12
Martha A. Arnold '92
Nanette (Ozias) Asher '58
Emilee (Ackerman) Atkins '08
Sarah E. Avery '13
Julie D. (Dwyer) Babal '94
Jeremy E. Baker '05
Stephanie K. (Hitchcock) Baker '05
Kathy A. (Tasota) Banks '80
Haley S. Barger '15
Jack A. Barkley '68
Judith (Brown) Barkley '69
Karen L. (Sloan) Bausman '75
Ann M. Bayma '15
Richard P. Beard '95
Christijana (Vucenovic) Beaudoin '17
James B. Beaudry '12
Cindy L. (Blahnik) Beck '77
Bryce L. Beeghley '12
Rebecca A. Beers '13
Michael J. Beggy '91
Courtney E. Behm '01
Diane L. Bell '95
Kristy M. (Fetterman) Berg '03
Bradley J. Berlin '93
Julie (Adsit) Bernard '90
Jessica A. Bevan '05
Lee E. Biermeyer Jr. '11
Malinda H. (Readshaw) Binek '96
Dr. Bryan E. Bischof '08
Dan J. Bishop '15
Keith B. Bittel '95
Harry T. Bittle '14
Whitney F. (Fraier) Bohan '74
Olivia M. Bonavita '14
Amanda M. Bondi '14
Cynthia E. (May) Bonetti '95
Deborah S. Book M'94
Alissa L. Bookwalter '07
Andre J. Borowicz '90
Linzy M. Borowicz '18
Christopher L. Borsani '04
Carly M. Boughner '16
Margaret A. Box '13
Dr. Helen M. (Boylan) Funari '95
Patrick J. Boyle '04
Lindsey E. Braem '02
Robert W. Braunlich '74
Jennifer P. (Lucas) Bridge '96
Brenda K. (Rodgers) Briggs '86
Valentine J. Brkich '97
Mark J. Brooks '12
Ashlyn R. Brown '17
Barbara J. (Jamieson) Brown '67
Danielle A. Brown '12
Jaclyn D. Brown '16
Tia N. Brown '16
Dr. Robert D. Burgess '68
William K. Burig '80
Michael H. Burnett '01
Michael F. Busak '85
Veronica E. (Pechart) Byers '97
The Rev. Noel A. Calhoun III '74
Michael J. Calla M'86
Dr. Amy H. Camardese
Sara E. (Kimbell) Campbell '05
Thomas M. Campbell '73
James J. Canciello '98
Paul F. Cancilla '82
Carl A. Carpenter '18
Anthony R. Carrabba '96
Dr. Joseph Carroll
Christopher F. Cassano '03 M'07
Barbara (Bingham) Cavanaugh '77
Desiree L. (Henry) Cherepko '02
Brian M. Chinchilla '12
Caitlin M. (Fleckenstein) Chinchilla '13
Jodi L. Chmielewski '98
Deanna M. Christopher M'15
Elizabeth J. Cicuto M'00
Donald L. Clark '99
Alina M. Clough '18
Angela M. Cochran M'01
Michael B. Codita '11
Todd S. Cole '83 M'90
Gino E. Colella '14
Michael S. Cominos '92
Christina N. Commisso-Dowd '08
Miltiadis Constantine '12
Bobbi L. (Henry) Cooper '93 M'03
Marissa A. Cozza '14
Roger J. Crider '91
Stephen T. Crowe '14
Courtney A. Crown '13
Dr. Carolyn (Kidder) Cuff '78
Dr. Timothy Cuff '78
Andrew J. Dafler '11
James E. Dafler
Shanna M. Daniels '19
Julia M. Davis '15
Colin A. Dean '07
David J. Dean III '09
Kimberly A. (Freese) DeBacker '91
Marissa C. Decker '21
Susan K. (Braham) Decker M'92
Amy L. (Putas) DeLaney '03 M'09
Katy K. (Killmer) DeMedal '84 M'07
Brenda S. (Kordish) DeVincentis '85
Lisa M. (Raidel) Devlin '02
Scott R. Dietz '98
Kevin J. Dill '98
Ralph A. Dise Jr. '74
Michael W. Disotell '11
Amy S. Dolsak '10
Emily A. Dolsak '12
Addison C. Domske '12
Ashley L. (Carnahan) Downey '09
Mark V. Drabick '10
Emily A. Dressler '10
Dr. Alison L. DuBois M'02
Barbara A. Dzuricsko
William D. Dzuricsko '81
Dr. Beth A. Eck '85
Melissa M. Egan '17
Chad R. Eisenhooth '18
Sara L. Eliser '13
Alexandra B. Elliott '12
Jane A. Elliott-Coul '79
Karen (Campman) Emmett '75
Katelyn N. Epperson '16
Andrew S. Erb '96
Courtney P. (Hartman) Essa '11
Mary Jo (Montuoro) Evanoff '04
Alyssa M. (Hanna) Falarski '12
David M. Farner '85
Claire E. (Celli) Fauzey '08 M'12
Thomas E. Fields '14
Kyle K. Filicky '14
Daniel L. Fiorito '91
Regino M. Flores '17
Lynn L. (Lowry) Foltz '80
Gregory W. Foster '03
Joseph J. Fraas '02
Virginia R. (Holland) Frazer '64
Rose Ann M. Fulena '92
Dr. Joseph B. Fusco '60
Haley M. Gabor '14
Jennifer L. Gandolfi '17
Amy L. (Gustavson) Garland '98
Ed R. Gaw III '12
Jacqueline A. (McCrory) Gentile '92
Nancy E. (Malli) George '65
Gus P. Georgiadis '76
Kevin J. Gesacion '06
Mandie L. (Zoller) Giambroni '09
Sean M. Gibbon '16
Stephanie G. (Young) Gibson M'98
James A. Giel Jr. '74
Nancy A. (Hammond) Gierl '08
Susan N. Giovengo M'06
Melissa M. (Rea) Goda '99
David B. Gooch '75
Robin L. (Willoughby) Gooch '75
Nan (Herman) Gordon '68
James Goske '95
Leslie M. Gossett M'00
Donald H. Goughler '68
Dr. David B. Gray '56
Katelynn M. Gray '11 M'14
Harrison R. Greene
Kyle R. Gregorich '12
James G. Grenninger Jr. '78
Anthony J. Groves '17
Barbara B. (Braden) Guffey '70
Tammy L. (Brown) Guy '96
S. Kipley Haas
Dr. Jane V. (Cebula) Hale '97
Andrea B. (Ceplecci) Hall '05
Connor L. Hamilton '17
Craig R. Hannon '08
Molly A. L. Harbst '98 M'01
Diane L. (Hackett) Harrell '72
Carole E. (Young) Hartman '82
Kathryn M. Hartman '12
Kandice A. Hartner '12
Chelsea L. Haybarger '14 William M. Hazen '65
Christian G. Heilmann '72
Bryan R. Helsel '97
Andrew W. Henley '17
Michael G. Henry '00
Peter Y. Herchenroether '76
Courtney N. Herdt '11
Debra E. (King) Hess '11
Doug E. Hill '76
Jordan M. Hinds '06
Alexander J. Hines '08
R. Lee Hite '66
Beau D. Hollowell '02
Virginia Hopper
Peter E. Horne '76
Nanci D. (Kleese) Hosick '95 M'03
Carol M. Houck
Michelle L. (Williams) Huckabee '81
Kim A. (Larson) Hudecki '93
Dr. Darwin W. Huey '74 M'77
Kendall J. Hunter '14
Nathaniel D. Hunter '10
Dennis A. Hynes M'00
Susan J. E. Illis '87
Beth E. (Harry) Interthal '98
Keilah M. Ireland '17
Elaine R. Iurlano '99
Amanda L. (Stano) Iwaniec '05
Robert C. Jackson Jr. '91
Vail Jackson
The Rev. Dr. William N. Jackson '57
Allison M. Jakubec '98
Jacqueline J. Jaros '92
Robert C. Jazwinski '75
Linda C. (Claybourn) Jenkins '80
Kenneth C. Jewell M'04
Robert D. Jewell '80
Adam G. Jones '01
The Rev. Dr. Carolyn J. Jones '58
Jennifer N. Jones '15
Katelyn C. Jones '17
Timothy W. Kaiser '85
Jason R. Kalajainen '97
Tara K. Kalina M'97
Stephanie M. (Dawson) Karwoski '02
Patricia Kaufman
Jordyn E. Kee '17
Carol (Laubach) Kells '63
John C. Kells '63
Jamie E. Kemats M'01
Matthew V. Kerns '07
Nataleigh R. Kerr '18
David R. King '91
Evan G. King '06
Regene A. (Ayersman) King '03 M'08
R. Scott Kinky '83
Ryan W. Kirk '09
Robert G. Klamut Jr.
Henry W. Klinar '01
Sandra M. Korinchak '93
Phyllis (Ponzio) Kourian '73
Stephanie A. (Saad) Krarup '98
Michael T. Krepps '69
Fred L. Kriess Jr. '75
Laura C. (Ceraolo) Kubyako '75
Amy M. (Byrd) Kuntz '95
Lindsay A. (Simmons) Kuzemchak '04
Roberta J. Laird '76 M'78
Kirk A. Lape M'01
Louanne R. (Crecelius) Lapham '63
Daniel J. Larson '17
Jerianne S. Larson '13
Tanner L. Larson '06
Christopher R. Latta '95
Robert A. Latta
Inga N. Laurent '02
Rosamond A. (Kautz) Learn '81
Dr. Rachel Lenox Mace
Amanda M. Leonard '12
Nicole D. (Spinelli) Levis '93
Brandon C. Lewis '98
Valerie S. Lewis M'12
John I. Libert '04
Mallory L. Lichwa '09
Joseph M. Ligo '14
David E. Lindeman M'91
Jamie L. Linderman '16
Richard O. Lininger '66
Shannon L. (Simmons) Liposky '02 M'05
Richard A. Litrenta M'98
Katelyn J. Livingston '11
Jordan T. Locke '15
Minnie M. Logue M'12
Shawn M. Lucas M'06
William G. Lucas '99
William C. Lyon '71
Kim (Reash) MacBeth '82
Mary B. (Dodaro) MacMurdo '82
Lauren R. (Beichner) Mahoney '06
Maxine A. (Minarcin) Maize '77
Burt M. Mamula M'04
Cynthia N. Mancini '06
Rich A. Marmura Jr. '05
Zachary O. Marsh '09
Autumn N. (Myers) Marshall '02
Jack G. Marshall Jr. '67
Shawn M. Martina '01
Dr. Karen L. Matis '99
Dr. Leah J. (Hunter) Matt '13
John E. Matyasovsky Jr. '98
Will R. Maurer II '53
Christina L. Mauri '16
Patrick M. McAndrew '84
Doreen A. McCall
The Rev. Mark J. McCallion '78
Jeffrey A. McCandless '80
Meg K. McCarthy '20
W. Keith McCauley '68
David F. McCollough '18
Stephen D. McConnell '80
Scott D. McCracken '85
Liesl A. (Groubert) McGouldrick '14
Richard X. McKenna '84
Tiffany M. (Sander) McKenzie '98
Susan L. McLaughlin
Timothy J. McNeil '96
Wendy J. (Adams) McQuiston M'01
Jessica L. (Rummel) Metzger '05
John J. Mikulas '96
John Miles
Hannah K. (Paczkowski) Miller '13
Katherine L. Miller '04
Katie E. Miller
Paige C. (Dearth) Miller '98
Richard P. Mills Jr. '76
Dr. Rebecca J. Mobley '15
Emily A. (DeGoey) Mohr '00
Megan R. (Sigler) Monaghan '05
Ashley L. Mondale '04
Jacob B. Moon '08
Amy E. (DalBon) Moore '04
Donald Morrison
Charles H. Muhammad '88
Christian V. J. Y. Na '18
Dr. Louis A. Nagy '87
Jess A. (Buckeye) Natemeier '98
Katelyn L. (Kushner) Neal '09
Benjamin T. Nelson '06
Dr. Christie L. (Grewe) Nelson '06
David R. Nesbit '79
Matthew R. Newman '01
Nicolette C. Nicola '92
Diane M. (Lutz) O'Donovan '01
Dr. Michael S. O'Donovan '01
Thomas J. O'Shane '69
Kellie J. Omer M'99
Bess A. (Godich) Ondako '94 M'05
Elizabeth A. (Grimes) Orbin '94
Cody W. Ortz '15
Erin M. (Sullivan) Oulton '14
Dr. Deanna R. Owens-Bricker '11
Kimberly A. (Chase) Paglia '99
Christine R. (McCammon) Palattella '90
Theodore C. Papazekos '11
Joseph M. Paris M'98
Megan G. Parker '21
Andrew T. Parshall '00
Gloria I. (Hugus) Patterson '61
Robert A. Patterson '61
Ashley M. (Williams) Patton '05
A. T. Pavlock '68
Jeff A. Pepperney '95
Dr. James A. Perkins
Erin R. (Morrow) Perman '05
Louis M. Perrotta '94
Lisa B. Peters
Philip G. Petraglia '83
Christine M. (Mottillo) Petrini '88
Brian A. Petrus '10
Dr. Chenits Pettigrew Jr. '69
The Rev. Douglas S. Phillips '77
Kelsey L. Phillips '18
Kristen L. (Forsberg) Phillips '05
Nancy (Wright) Phillips '83
Melanie L. (Piddington) Piddington-Fuller '04
Cheryl R. (Schilling) Pilch '94
Deborah Platt Majoras '85
Adam A. Plyler '11
Jennifer L. (Nygaard) Pontzer '90
Dr. Nancy K. (Morrow) Poole '67
Nicole D. (Phillips) Porter '98 M'17
Taryn L. Powell M'05
Robert M. Power Jr. '70
Juliette C. Powers '12
Steven M. Proctor M'13
Megan E. Prybyl '16
Karen A. Raines '18
Danielle N. Rand '09
Rachel Razzano
Mary C. (Mazzoni) Reames '68 M'69
Richard E. Regelski Jr. '00
W. Rick Reiber '74
Amy L. (Weinstock) Reitz '93
Vanessa C. Restifo '19
Mary T. Rice M'07
David A. Richards '84
Dr. Robert R. Richardson
Harriet A. (Wright) Rickard '58
Rebecca A. Rickard '98
Jack R. Ridl '67
Thomas K. Ritter '78
David J. Robbins '82
Kenneth J. Romig '85
Jordon R. Rooney '12
Judith (Wiles) Rorabaugh '76
Kaitlin E. Roth '14
Stefen P. Roth '18
Anthony R. Ruffolo '85
Christina A. (Cottom) Ruffolo '84
Carsen H. (Nesbitt) Ruperto '08
Cari A. (Mester) Russell '97
John G. Russell '97
Kimberly M. (Swihart) Saculla '09
Amy J. (Sheliga) Samarin '96
Paul G. Sanders '61
Patrick M. Sandora '05
Timothy D. Scarvel '97 M'01
Katherine V. Schaefer-St.Pierre '17
Dennis J. Schotsch '75
Alexandra L. (Taylor) Schroder '14 M'16
Joshua A. Schroder '13
Donna Schuette
The Rev. Matthew D. Schultz '95
Darren C. Schulz '95
Robert R. Schuyler '63
Jessica L. Schweitzer '16
Laura L. (Hindson) Scotford '86
Gregory M. Scott '04 M'10
Rosanne M. Scott M'02
Alex K. Scull '12
Alicia D. Seitz '11
Jeffrey W. Seitz '15
Jon K. Seltenheim '75
Willett G. Seltenheim '68
Darcie R. (O'Neill) Shaffer '92
Dr. Patrick L. Shannon '90
Alexis L. Shellow '15
Ed Shephard '78
Jeremiah S. Shepherd '16
Christopher L. Shick '12
Melissa D. Shoemaker
Taran C. Sifontes-Lavine '16
Amy S. (Gionta) Simpson '89
Conor L. Simpson '09
Linda J. (Wright) Simpson '81
Tamara L. Sinn M'02
Julie C. Sitko '97 M'00
Anna Maria T. (Sparacino) Skoda '08
Marjorie (Fechtmann) Slonaker '85
Peter M. Slonaker '84
Dr. Jessalyn A. Smith '04
Martha D. (Ray) Smith '88
Patrick J. Smith '07 M'12
Dr. Wendy J. (Hamilton) Snodgrass '01
Melissa L. (Ruefle) Spencer '98
Douglas Spiri
Beth A. (Natale) Stanley '91
The Rev. Charles L. Stapleton III '97
Alexis P. Starheim '14
Beth A. (Grebenz) Stefano '96
Bradley T. Steines '05
Sydney R. Sterner '17
Keith M. Stevens '88
Laurel M. (Michalek) Stevens '17
Kirstie N. (Kozol) Stich '15
Carrie L. Stickel '99
Kimberly E. Stickney '13
Elizabeth C. Streiner '15
Dr. William E. Strickland Jr.
Tracy L. Stuck '88
Shannon M. (Sanders) Sturdevant M'03
R. Joshua Sunderlin '03
Melissa M. Sutmire '00
William H. Swan III '89
Tammy L. Swearingen
Valerie N. Sylves '07
Dr. Charles Taylor
Nathan Tengowski '02
Andrew C. Teti '10
Girish Thakar M'12
Michael T. Thayer D'Arcangelo '78
April L. Thellman '99
Joseph M. Thomas '06
Glenn H. Thompson '68
Julia L. Thompson '13
Robert J. Thompson '03
Bradley P. Tokar '91 M'96
Robyn B. (Barilla) Tongel '92
Matthew A. Torrence '93
Steve B. Totin '14
Stephanie L. Tracey '11
Cassandra L. Treshok '11
Thomas A. Tupitza '79
Melissa A. (Cooper) Turner '02
Janice K. Twaddle '74
Lynn M. Ulatowski '91
Nicole E. Umstead '13
Tyler R. Umstead '14
Gabrielle R. (Butcher) Valantine '18
Nadine N. (MacLeod) Valco '94
Kimberly A. Valentino '82
Stephen C. VanSuch '92
Elizabeth R. Venanzi '16
Dr. Kathryn L. (Orr) Venema '73
Kial L. Vidic '08
Wade E. Vogan M'10
Adam R. Volkstadt '00
Dr. Kinh T. Vu '97
Emilee M. Waddell '17
Beverly (Bemiss) Walz '58
Christina L. (Giver) Watkins '88
Julie A. (Shellito) Weagraff '92
John T. Weisel '79
Nancy A. (Stewart) Welker '93
William C. Weniger '02
Shannon M. Wenk '18
Carrie S. Whisel '14
Todd R. White '88
Michelle C. (Pezzulo) Whiting '01
J. D. Whitney '79
Valerie (Day) Wilden '84
Jeffrey T. Wiley '75
Melissa J. Wiley '00
Jennifer S. (Miller) Williams '68
Katie R. (Tomko) Williams '12 M'12
Justin D. Wilson '18
M. Jill (Mossberger) Wilson '73 M'75
Jody L. Wimer '95
Andrew N. Winner '04
Kevin D. Winner Jr. '13
Arthur H. Winter Jr. '73
Erika A. Wintermantel '18
Summer J. (Drespling) Wise '99
Olivia L. Withers '13
Timothy J. Wolf '10
Denny M. Wolfe '97
Maile L. Kirkpatrick '10 M'11
Melody A. (Barnes) Woodward '94
Heather L. Yesko M'98
Leisel M. (Martig) Zabo '13
Sara J. Zebley '11
Patrick R. Zehnder '11
James R. Ziegler M'97
Dr. Robert H. Zullo
Joseph F. Zunic '85
Harry S. Zurasky Jr. '84